יותר מזה

More Than This

זהו הנוסח העברי שלי לשיר "More Than This" של להקת "10,000 Maniacs". סרטון הוידאו שיצרתי עבור השיר מורכב מקטעי וידאו זמינים שמצאתי באתרים pexels.com ו- pixabay.com:

קצת הסטוריה

השיר נכתב במקור על ידי בריאן פרי מהלהקה הבריטית Roxy Music, והיה אחד הלהיטים הגדולים של הלהקה בתחילת שנות ה-80. ב-1997 יצרה להקת הרוק האלטרנטיבי האמריקאית Maniacs 10,000 (שאותה אני מכנה כאן בחיבה "רבבת חמומי מוח") גירסת כיסוי לשיר, שבה בחרתי להשתמש כבסיס להקלטה שלי. בנוסף לביצוע המקובל, יצרה הלהקה גרסת רמיקס קצבית ומוזרה במקצת, עם סרטון מהפנט למדי.

הערות והגיגים

"יותר מזה"

רבים מייחסים לשיר משמעויות פילוסופיות ודתיות עמוקות, ואכן הסרטון המקורי של Roxy Music כולל סמלים דתיים, וכן סצינה מעוררת מחשבה בה בריאן פרי צופה בעצמו על מסך ענק. אך לדברי בריאן עצמו, השיר הוא סיפור פשוט על אהבה שהייתה ואיננה. זה הסיפור שהסרטון שיצרתי מנסה לתאר.

"פשוט אין מה לומר"

השיר המקורי היה יוצא דופן בכך שהחלק הקולי שבו הסתיים עוד לפני שחלפו שני שלישים של השיר, והחלק הנותר היה אינסטרומנטלי בלבד. גם בגירסה של "רבבת חמומי המוח" המילים מסתיימות מוקדם, אך קולה של הזמרת ממשיך ללוות את השיר עד תומו. כך עשיתי גם בגירסה שלי.

"אין שום דבר"

כאן המקום להזכיר שהפירוש של "כלום" או "שום דבר" הוא "משהו"–ההיפך מריקנות. על כן, כדי לתאר ריקנות יש להוסיף מילת שלילה–למשל "כלום לא נותר" או "אין שום דבר".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *